بستن

پرورش خلاقیت در کودکان

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ 163 بازدید
پرورش خلاقیت  در کودکان

متاسفانه این روز ها در کشور، ما شاهد کم شدن فعالیت جسمی کودکان شده ایم و اغلب کودکان را به جای بازی با اسباب بازی ها و تفریح بیرون از خانه، در حال بازی با وسایل کامپیوتری می بینیم. از آنجایی که بازی کردن می تواند نقش بسزایی در ایجاد خلاقیت و مهارت های شخصی (مانند: رشد اجتماعی، شخصیتی و هوشی ) داشته باشد لذا لازم است که خانواده ها را آگاه کنیم که کودکانشان را به بازی کردن با اسباب بازی ها تشویق کنند.

اسباب بازی ها بخش جدا نشدنی زندگی کودکان هستند.می توان از اسباب بازی ها به عنوان وسیله ای برای آموزش و یاد دادن مفاهیم مختلف (مانند: رنگ، تعداد، شکل، اندازه، جنس و حجم) استفاده کرد و سبب افزایش دایره لغات در ذهن کودک شد.

کودکان به وسیله بازی و اسباب بازی می توانند به آرامش درونی برسند و تمایلات خود را آشکار کنند. بین تمامی بازی ها، بازی های طبیعی (مانند: آب بازی، گِل بازی و شن بازی) یکی از اساسی ترین و لذت بخش ترین فعالیت ها برای کودکان هستند. برای کودک لذت بخش خواهد بود که ساعت ها وقت خود را صرف این نوع بازی کند.

از طریق این نوع بازی ها (بازی های طیبعی) تمامی ناراحتی های کودکانه، فشار ها، عصبانیت ها و تنش ها از بین میرود و از آنجایی که کودک این نوع بازی را بیشتر دوست دارد، به وسیله این بازی ها می تواند مطالب و مفاهیم زیادی را یاد بگیرد که موجبات رشد مهارت ها و توانایی های مختلف او می شود (از جمله رشد خلاقیت، پرورش حواس پنجگانه، افزایش خزانه لغات، رشد و کنترل اعصاب و عضلات و … ).

پس والدین عزیز از اینکه کودکان شما لباس خود را کثیف کنند و در گِل و خاک غوطه ور شوند، ناراحت نباشید و مانع آنها نشوید زیرا این نوع بازی ها به رشد و پرورش درونی کودکتان کمک می کند.


کودک
خلاقیت
مهارت زندگی
پرورش خلاقیت کودک
بازی کودک
پرورش کودک
بازی های طبیعی
گل بازی
شن بازی
آب بازی